Zateplení domu

Jak dlouho trvá zateplování domu?

Doba trvání zateplení rodinného domu závisí na několika faktorech, jako je velikost domu, typ použitých materiálů, počasí a pracovní postup. V průměru může zateplení rodinného domu trvat od několika dnů do několika týdnů.

Věděli jste, že v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat dotaci i na zateplení části domu?

Podpora v rámci programu Nová zelená úsporám

Příjemnou zprávou je, že na zateplení obvodových stěn, střechy, stropů a podlah a na výměnu oken i dveří můžete čerpat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám ve výši 30 000 – 650 000 Kč. Pro čerpání dotace a určení její přesné výše platí několik podmínek:  

  • Dotace může pokrýt maximálně 50 % z celkových výdajů.  
  • Výše dotace se odvíjí od kvality provedené izolace, celkové zateplované plochy (je možné získat 600 – 3 800 Kč/m2) nebo dosaženého energetického standardu.  
  • Dotaci je možné uplatnit u budov s datem žádosti o stavební povolení před 1. 7. 2013. 

V rámci programu Nová zelená úsporám ale můžete získat ještě mnohem víc. V rámci jedné žádosti je možné kombinovat různá opatření. K zateplení domu můžete přidat výměnu kotle, instalaci fotovoltaiky, řízené větrání s rekuperací nebo dešťovku a další. Jedná se mimo jiné o následující příspěvky: 

  • 35 000 – 140 000 Kč na výměnu neekologického kotle na pevná paliva nebo lokálních topidel za kotel na biomasu nebo tepelné čerpadlo, 
  • 40 000 – 200 000 Kč na domácí fotovoltaickou elektrárnu, 
  • 75 000 – 100 000 Kč na systémy řízeného větrání s rekuperací (zpětným získáváním tepla). 

Naše reference

Listopad 2023
Leden 2024

Nevíte si rady, jak vyřídit dotaci?

Neváhejte nás kontaktovat, abychom vám mohli poskytnout další informace nebo pomoci s vyřízením dotace na zateplení domu.