Vnitřní omítky

Co je to strojní omítání?

Omítací stroj rozprašuje omítku na stěnu pod vysokým tlakem, což umožňuje rovnoměrné a rychlé nanesení omítky.

Proč volit strojní vnitřní omítky?

Strojní aplikace omítek přináší řadu výhod oproti tradičním ručním metodám:

Rychlost a efektivita: Díky použití moderních strojů dosahujeme vysoké rychlosti a efektivity při aplikaci omítek, což vám šetří čas a náklady.

Jednotná kvalita: Strojní aplikace zajišťuje konzistentní tloušťku a texturu omítky po celé ploše, což eliminuje nerovnosti a zajišťuje dokonalý vzhled.

Precizní provedení: Naši zkušení operátoři strojů mají odborné znalosti a dovednosti, které jsou klíčové pro precizní provedení aplikace omítek i v obtížně přístupných oblastech.

Druhy vnitřních omítek

Stěrková omítka

Hladký povrch, skvělá pro omítnutí monolitické/prefabrikované konstrukce. Složení omítky zahrnuje aktivovaný štuk (vápno, cement, jemný písek). Aplikace probíhá ve dvou vrstvách pomocí speciálního stříkacího zařízení.

Cementová/vápenocementová omítka

Tato omítka je ideální pro místnosti s vysokou vlhkostí a pro oblasti s intenzivním používáním. Jedná se o jednovrstvou omítku, která je aplikována v tloušťce 10 až 12 mm pomocí vápenocementové nebo cementové malty. Po nanesení je povrch vyrovnán dřevěným hladítkem.

Tepelně izolační omítka (perlitová omítka)

Tepelně izolační omítka představuje moderní řešení pro zlepšení tepelného komfortu a energetické účinnosti vaší budovy. Je prodyšná a hodí se do interiéru i exteriéru. Tato inovativní omítka nejenže chrání váš interiér před tepelnými ztrátami, ale také přispívá k úspoře energie a snižuje náklady na vytápění a chlazení.

Sádrová omítka

Tato omítka nejenom poskytuje hladký a rovný povrch, ale také dodává prostoru jedinečnou atmosféru a sofistikovaný vzhled. Skvěle se proto hodí do místností, které mají vyvolávat dojem luxusu. Sádrová omítka se nanáší na rovné povrchy v jedné vrstvě, aplikace je jednoduchá. Nehodí se do místností se zvýšenou vlhkostí (sklepy, garáže, koupelny).

Sádrová omítka je známá svou vysokou odolností a trvanlivostí, což zajišťuje dlouhodobou krásu vašich stěn a stropů.

Štuková omítka

Je jednou z nejčastěji používaných omítek v interiéru. 

Tato omítka má krémovou konzistenci s velmi drobným zrnitým složením, které je tak jemné, že se zcela zahlazuje do povrchu. Díky tomu není téměř viditelné pod malbou a vytváří jasně bílou a jemnou strukturu bez zřejmých rozdílů ve velikostech jednotlivých zrn, jak je obvyklé u klasických štuků.

Profesionální přístup od začátku do konce

S námi máte jistotu, že váš projekt bude realizován s maximální péčí a pozorností ke každému detailu. Naši odborníci vám poskytnou kompletní poradenství od výběru správného typu omítky až po provedení aplikace a finální dokončení.

Proces aplikace strojních omítek

OVomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočina omítky Vysočina Omítky Vysočina Špičkové materiályZáruka na díloNaše působnost - VysočinaDotace (proklik) OV omítky Vysočina $

1 . Příprava povrchu, směsi a stroje

Omítková směs se připravuje dle specifikací výrobce, obvykle smícháním suchých omítkových materiálů (vápno, cement, písek) s vodou.

OVomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočina omítky Vysočina Omítky Vysočina Špičkové materiályZáruka na díloNaše působnost - VysočinaDotace (proklik)proces... OV omítky Vysočina

2. Aplikace omítky

Operátor stroje řídí aplikaci omítky pomocí stříkacího mechanismu, který rozprašuje omítku na povrch. Stroj rovnoměrně rozprostře omítku na povrch, což usnadňuje pokrytí velkých ploch rychle a efektivně.

3. Kontrola kvality

Během aplikace je důležité pravidelně kontrolovat kvalitu aplikace a dodržení požadované tloušťky omítky.

OVomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočinaomítky vysočina omítky Vysočina Omítky Vysočina Špičkové materiályZáruka na díloNaše působnost - VysočinaDotace (proklik)proces... OV omítky Vysočina

4. Uhlazení

Po aplikaci omítky je možné provést finální úpravy povrchu pomocí hladítka, abychom dosáhli požadovaného vzhledu a struktury.

5. Vysychání

Po dokončení aplikace je důležité nechat omítku zaschnout a ustálit se podle specifikací výrobce. Doba schnutí může být ovlivněna teplotou a vlhkostí prostředí.

Naše reference

Listopad 2023
Leden 2024

Potřebujete renovovat dům?

Rádi vám poskytneme profesionální služby a poradíme vám s renovací vašeho domu. Jsme tu, abychom vám pomohli dosáhnout vašich cílů a udělali váš domov ještě krásnějším a funkčnějším.